© 2016 Izabela Marcinkiewicz chair

cena emancypacji ‚super kobiet’

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

chair

Odwieczny problem kobiet

Jestem przeciwko jakimkolwiek uwagom i zachowaniom sexistowskim. Przyglądam się wyborom w Stanach. Donaldowi Trumpowi dostaje się w ostatnich tygodniach przed finalnym dniem wyborów na urząd prezydenta. Kilkanaście już kobiet oskarżyło go o nieodpowiednie zachowanie w stosunku do nich. Dziwi mnie jednak fakt, ze dopiero wykorzystują wybory, żeby nagłośnić sprawę i incydenty, które miały miejsce lata temu. Taka gra polityczna. Strategia? Uważam, ze nieprzyzwoite traktowanie kobiet w miejscu pracy, jak i poza nią powinno być nagłaśniane i eliminowane, tylko w odpowiednich warunkach.

Nagranie Trumpa wypowiadającego śmiałe słowa o swoich podchodach nie jest złapaniem go na gorącym uczynku. Mężczyźni lubią tez wyolbrzymiać. Jednak w wielu przypadkach myślą, ze pieniądze i pozycja dają im większą moc i niestety często dają, jeśli kobieta im na to pozwoli. Niejednokrotnie sama byłam świadkiem rozmów panow w średnim wieku pokaźnym portfelem, na wysokich, publicznych stanowiskach odnośnie postrzegania przez nich kobiet i ich fantazje dotyczące jak sa sami postrzegani przez kobiety.

Trochę schodząc z tematu, cieszę się, gdy kierownicze stanowisko zajmuje kobieta, jednak niejednokrotnie musi zmagać się z szowinistycznymi komentarzami ze strony kolegów z pracy. Czy w takim razie kierownicze stanowiska są tylko dla kobiet odważnych, bardzo pewnych siebie i mających świadomość ‚ciągłej walki’ z płcią przeciwna?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany.

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×