© 2016 Izabela Marcinkiewicz 2016-05-17 16.43.21

Granica smaku Brexit flexit

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

2016-05-17 16.43.21

 

Brexit flexit

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi… o pieniądze.

Oburzyła mnie ostatnio jedna z rozmów w programie Hard Talk z CEO Tim Martinem z Wetherspoon, sieci, która zatrudnia pracowników z wielu krajów, głównie w granicach Unii Europejskiej, ale nie tylko. Mówił o większej kontroli i nawet wspomniał Polaków jako tych, którzy rzekomo odbierają prace Brytyjczykom, bo godzą się pracować za mniejsza stawkę.  Przecież można płacić im więcej?! Dla mnie  to wymówka przeciętnego i – zaryzykowałabym powiedzieć –  leniwego Brytyjczyka.

Nie można skupić się tylko na tym, ze oni, tzn. Polacy chcą chętnie pracować za mniej? To stereotyp, uproszczone myslenie. Jest przecież wyznacznik pod tytułem ‘minimum wage’, co oznacza minimalna stawkę godzinową dla pracowników, wiec nikt im, tzn. Brytyjczykom pracy nie zabiera ani nie zabrania pracować. Mozna pracowac, oczywiscie, za duzo wiecej. W tym wypadku wymagane sa doświadczenie i kwalifikacje.

A poza tym jeśli raz otwiera się drzwi do swojego domu i zaprasza gości, to wypraszanie ich za to, że  się tu  odnaleźli  i czują się dobrze, jest bynajmniej niestosowne. Tu nie chodzi o dumę Brytyjczyków, tylko ‘laziness’, prokrastynacje, wygodę tych mniej wymagajacych i ktorzy chca zaspokoic (tylko) podstawowe potrzeby . Jeśli niektórzy są w stanie otrzymać 1,400 funtów (????) socjalu i/bądź chorobowego  na miesiąc, to dlaczego pracować za mniej lub nawet tyle samo? I tu jest pies pogrzebany.

 

Podobały mi się słowa Hillary Clinton, która powtarzała niejednokrotnie i  otwarcie, że Ameryka, konkretnie Stany Zjednoczone powstały dzięki immigrantom, dzięki ludziom wielu narodowości i, podobnie jest z Wielka Brytania. I historia też  to potwierdza.

W City znajdują się firmy brytyjskie i międzynarodowe, zatrudniające specjalistów, managerów, studentów, dla których Wielka Brytania nie była/jest  koniecznie krajem urodzenia, ale studiów, rozwoju kariery zawodowej, nowej szansy, czy drugiej szansy, nowych możliwości, przygody itp.

Uważam, że temat Brexit, brexitem, ale Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej after all (mimo wszystko).

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany.

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×