© 2016 Izabela Marcinkiewicz aborcja

Zupełny zakaz aborcji? aberracja przypadkow

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

aborcja

 

 

Zupełny zakaz aborcji?

Jeśli ta ustawa ma być uzupełnieniem 500plus i przyczynić się do wyżu demograficznego, jestem na nie!
W ogóle  jestem na nie, bo w sytuacjach zagrażających życiu kobiety, aborcja powinna być dozwolona.

Katolicyzm katolicyzmem. Ale tak naprawdę tylko na piśmie, na papierze. Bóg dał i tylko Bóg odbierze. Ale  to człowiek decyduje o sobie.
Jeśli żyjemy w demokratycznym świecie, to potrzeby ludzi powinny być brane pod uwagę, a nie zdanie Boga, którego nikt z nas nie widział i nie słyszał, chyba , że na lekcjach religii,na filmach i w kościele za pośrednictwem księży, z których wielu ma swoje grzeszki na sumieniu.
Jeśli rząd chce wyżu demograficznego , czemu nie zapłacić kobiecie np. 2,5 tys miesięcznie. Wówczas przyrost będzie  gwarantowany i zakaz aborcji byłby tematem bez większego znaczenia. Tyle tylko, że trzeba byłoby zadbać o miejsca w domach opieki nad dziećmi upośledzonymi. To matka powinna decydować, czy chce wychowywać cieżko chore dziecko , niepełnosprawne i przysparzać państwu obywatela, o którego to ono będzie musiało zadbać, gdy dorośnie. Powiecie, że jestem cyniczna. Nie jestem, ja tylko myślę długofalowo.
Żyjemy w roku 2016. Religia religią, a życie życiem.
W związku z ustawą aborcja będzie dla bogatych i tych, których stać będzie na wykonanie jej za granicą, a biedniejsze kobiety niech rodzą  na potęge?

A najgorsze w tym wszystkim jest, że o losie kobiet często decydują mężczyźni, a nie my. Jeden z wielu paradoksów.  Jak rowniez narzucanie swojego punktu widzenia przez ludzi, którzy mówią o sobie ze są tolerancyjni.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany.

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×