© 2016 Izabela Marcinkiewicz 090617_Vi_Londyn_0783

Zagubieni w wielkim mieście…

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Jak szukać pracy w Wielkiej Brytanii?
090617_Vi_Londyn_0783

Często ludzie maja ze sobą 400-500funtow, wynajmują dzielone mieszkanie lub pokój i dają sobie 2,3 tygodnie. Często nie maja pomysłu, gdzie siebie umieścić.

Po pierwsze najlepiej określić się w jakim obszarze: jestem dobry, lepszy, jeśli nie najlepszy. Co mogę robić, aby nie uwłaczało to moim kwalifikacjom, wyksztalceniu, doświadczeniu. Chyba ,ze prace traktujemy tylko jako dorywcza, na krótko, może to być utrudnieniem.

Jak przekonać potencjalnego pracodawcę lub pośrednicząca agencje rekrutacyjna?

Osobiście uważam, że obecnie jest trudniej znaleźć prace choćby w biurze niż wcześniej. Nie warto jednak się poddawać.

Jeśli znasz naprawdę dobrze język angielski, to jesteś jeden krok dalej. Rozmowa telefoniczna to zweryfikuje, bo zdarza się ze nasze zdolności językowe zawyżamy.
Po drugie na pewno łatwiej będzie osobie młodszej niż starszej, jeśli chodzi w rachubę brak dowiadczenia, czyli osobie w trakcie studiów lub zaraz po nich. Wówczas możesz podjąć się pracy na stanowisku junior level.
Jeśli uda ci się zakwalifikować do rozmowy rekrutacyjnej (interview) musisz udowodnić sobą, ze jesteś najlepszym potencjalnym kandydatem do danej pracy. Jak?
Job interviews w UK wyglądają inaczej niż w Polsce(wiem od znajomych).
W UK, oprocz wyksztalcenia(miedzynarodowe mile widziane), ważne są zaangażowanie, otwartość, kreatywność, samodzielność z naciskiem na kreatywność.
Z mojego własnego doświadczenia widzę, ze praca w korporacji brytyjskiej w odróżnieniu do wielu polskich pozwala na więcej swobody w działaniu, szybszym awansie, progresie. Mamy model demokratyczny versus autorytarny. Podkreślam, ze to moja subiektywna ocena poparta obserwacjami.
Jeśli chcesz podjąć prace w UK ,warto zacząć szukać przed przyjazdem do kraju i sprawdzić jaki jest odzew choćby emaliowy.
Nie podawać w cv swojego polskiego numeru, tylko na przykład wykupić numer brytyjski na Skype.

Jeśli chcesz podjąć staż lub praktykę na okres wakacyjny, w przerwie od studiów, warto odwiedzić strony największych firm globalnych i sekcje job opportunities/job positions, apprenticeship, career itp. Może właśnie zainteresują się Toba, bo wpadniesz im w oko.
Jeśli dla odmiany szukasz pracy poza biurem, tez warto rozejrzeć się w Intenecie. To najszybszy i najlepszy sposób.

Potem, po prostu, musisz sprzedać siebie swoim charakterem, zapałem i zrozumiałym, komunikatywnym angielskim, bo to w końcu kraj anglojęzyczny.

Powodzenia!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany.

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×