© 2016 Izabela Marcinkiewicz 04_isabel_viv_15

wyjazd do Wielkiej Brytanii?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

 

04_isabel_viv_15

Kiedy wyjazd do Wielkiej Brytanii ma sens?

 

Każda podróż w nieznane coś daje. Możliwość przeżycia tego, czego jeszcze nie doświadczyliśmy. Zobaczenia zabytków znanych z podręczników i filmów. Sprawdzenie swojej zaradności w obcym kraju. Poznanie ludzi o odmiennej kulturze. Nawet możliwość zaprzyjaźnienia się z nimi. A jednocześnie można narazić się na trudne sytuacje, a nawet niebezpieczne. Zatruć się nowym jedzeniem, być okradzionym, itd.

Wyjeżdżać więc,  czy nie wyjeżdżać?

Oczywiście, ze wyjeżdżać. Najlepiej jak jesteś ‘piękny i młody’. Wtedy chce ci się najwięcej, masz ‘power’, nie boisz się, nie masz nic do stracenia.

Nie trzeba myśleć o wyjeździe tylko w odniesieniu do finansów. Niech to będzie dodatkowy atut. Wyjazd niech posłuży naszemu rozwojowi: zdobyciu samodzielności, odpowiedzialności, zawarciu znajomości z innym światem, posmakowaniu czegoś innego, niekoniecznie lepszego, tylko po prostu innego, a interakcja z innością uczy nas otwarcia i tolerancji.

Wyjazd do na dłuższy czas do Uk bez znajomości języka, według mnie, mija się z celem, bo wiąże się z wegetacją, a nie z lepszym życiem, wówczas zmieniamy tylko miejsce, lokalizacje, nic więcej, a czy o to chodzi?

Zależy na co stawiasz.

Niektórzy są ‘ściągani’ przez innych ‘wegetujących’ do towarzyszenia w tej stagnacji.

Niektórzy jada tam, bo socjal jest lepszy, szczególnie dla samotnych matek (możliwość dostania mieszkania i zasiłku). Czy obecny plan 500pln to zmieni?

Niektórzy jadą, bo chcą podszkolić język. Jestem za. Trzy miesiące wystarczą, by  oswoić się z językiem, o ile obcujesz z Brytyjczykami, bądź osobami anglojęzycznymi.

Niektórzy młodzi jadą na wakacje i czasem tam zostają, bo się zakochują w nowym miejscu, inności. Ja tak miałam.

Niektórym oferuje się prace za- tak ,warto wyjechać, ale nie(koniecznie) przenosić Polski do Wielkiej Brytanii, tylko  poobserwować inna kulturę, odmienność życia, tamtejszej codzienności, ludzi i, krajobraz. Możesz zostać, możesz tam wracać. Jesteśmy przecież wolni.

Następnym razem napisze o szukaniu i znajdywaniu pracy w UK.

 

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany.

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×