© 2016 Izabela Marcinkiewicz 20130323_145444

Which airline?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

20130323_145444Dlaczego wolę brytyjskie linie lotnicze od polskich?

Człowiek do wygody się przyzwyczaja, od 2004 latałam  regularnie na przemian LOTem, lub British Airways do Warszawy i z powrotem do Londynu.

Pozwoliło mi to wyrobić sobie opinię. Przedkładam BA nad LOT, ponieważ

*podają gin z tonikiem nawet w economy class, bo to standard w UK. W LOT musisz lecieć w business class, żeby zasmakować brytyjskiego drinka, czytaj luksusu  i zdarzy się czasem, ze zabraknie toniku -wtedy stewardessa proponuje zamiennik. Kiedyś zaproponowano mi wodę sodowa  z ginem. Pomyślałam, ze ta Pani nie wie ,jak serwować gin, bo  może nawet nigdy go nie pila. Ok, no hard feelings!

*Punkty lojalnościowe. W BA dają więcej możliwości, już po kilku lotach mogę zakupić nowy bilet w jedna stronę do Londynu, bądź z powrotem. W Locie musze tych lotów mieć..uuu i jeszcze więcej

*Obsługa, mniej więcej porównywalna, chociaz…

Opowiedziałam koleżance sytuacje, jaka mnie spotkała na pokładzie linii brytyjskiej. Leciałam kiedyś w tylnej części samolotu i miałam to (nie)szczęście siedzieć za dziwnie pachnącymi i zachowującymi się panami z Polski, po 40tce. Zachowywali się jak nastolatki, ukrywali alkohol w plecaku, który sobie w konspiracji podawali, zaczęli być głośni parę minut później, zachowanie to irytowało mnie i przyznam, nadałam stewardessie, ze nie czuje się komfortowo i czy są ewentualnie inne miejsca wolne. Po kilku minutach przyszła szefowa załogi i zaproponowała mi miejsce w business class. W odpowiedzi historia mojej koleżanki lecącej LOTem. Miała podobne ‘niekorzystne’ warunki, biznes klasa była w 90 % wolna, nie zaoferowano jej zmiany siedzenia a nawet nie okazano jakiegokolwiek zrozumienia. Tutaj w dużej mierze chodzi o dobre intencje i chęć pomocy.

*Czystość

Nie przywykłam do materiałowych siedzeń w Lot.

*Cena biletów,

z tym bywa rożnie, choć ceny są bardzo zbliżone. Kwestia tego czy wolisz lecieć z polska, czy brytyjska załogą.

*Jedzenie,

zawsze ma się ochotę na przekąskę, czy choćby podstawowy napój, BA zaspokaja te potrzeby, a LOT liczy sobie za jedzenie tak jak tanie linie lotnicze. Stawiam za to dużego minusa polskiemu przewoźnikowi.

A Wy czym latacie do Londynu?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany.

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×