© 2015 Izabela Marcinkiewicz reka

Każda mała pomoc jest WIELKA

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

busyByNature

reka

Mam zdiagnozowane uszkodzenie splotu ramiennego z niedowładem lewej ręki (jestem leworęczna) oraz przeczulicę, czyli nadmierne odczuwanie bólu, stąd odsłonięty bark.

Skorzystałam z pomocy fundacji ‚Otwarte Ramiona’ , która posiada odpowiednie zaplecze do pomocy potrzebującym. Odbyłam 2 konsultacje z jednym z uznanych specjalistów w Europie, neurochirurgiem od ręki. Dziękuję fundacji za pomoc.

Zachęcam innych do skorzystania z profesjonalnego wsparcia oraz do wsparcia fundacji i jej podopiecznych.

Każda mała pomoc jest wielka.


http://dziendobry.tvn.pl/wywiad


http://fsr.pl/

 

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego to tak naprawdę zespół ludzi pełnych pasji do pomagania zarówno dzieciom, jak i dorosłym z uszkodzeniami ręki. Jako organizacja pożytku publicznego prężnie działamy od 2000 roku, pomagając obecnie blisko 400 dzieciom w zdobyciu środków na specjalistyczne operacje i prowadzenie efektywnej rehabilitacji. Do powstania Fundacji przyczyniło się zacięcie Beaty Suskiej, której syn doznał uszkodzenia splotu ramiennego w wyniku błędu lekarskiego podczas porodu. Pani Beata, obecnie Prezes Fundacji, postanowiła pomóc innym rodzicom, dzieląc się z nimi swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną, którą zdobyła podczas zmagań z chorobą syna. Dlatego też stworzyła miejsce wymiany poglądów i doświadczeń oraz wsparcia w rozwiązywaniu podobnych problemów. Z czasem nasz zespół się rozrastał, a tym samym powiększały się nasze możliwości pomocy. Wierzymy w moc współpracy, dlatego jesteśmy w bliskim kontakcie z najlepszymi ekspertami z Polski i zagranicy, specjalizującymi się w leczeniu uszkodzeń kończyn górnych i dolnych. Wspólnie planujemy konsultacje medyczne, wydajemy poradniki dla rodziców i opiekunów, wspieramy szpitale oraz regularnie organizujemy zbiórki charytatywne na leczenie naszych podopiecznych. Niezależnie od wsparcia, którego udzielamy, pragniemy zwrócić uwagę na problem wielu dzieci, które często w wyniku błędu lekarskiego skazane są na długoletnią rehabilitację oraz zmagania z kalectwem.

Należy zwrócić uwagę, że problem uszkodzenia splotu ramiennego może dotknąć również osoby dorosłe. Wypadki komunikacyjne czy kontuzje doznane podczas uprawiania sportu, mogą być przyczyną uszkodzenia nerwów. Fundacja wspiera dorosłych podopiecznych, którzy wymagają fachowej opieki medycznej oraz rehabilitacyjnej. Zarówno jak w przypadku nowonarodzonych dzieci również u osób dorosłych, pierwsze tygodnie po wypadku są kluczowe w kontekście dalszej sprawności kończyn górnych i dolnych. To dla nas szczególnie istotne, ponieważ problem uszkodzenia splotu ramiennego jest mało znany, nawet wśród lekarzy, którzy często zostawiają dzieci i dorosłych z tą chorobą samym sobie. Pragniemy otoczyć naszych podopiecznych prawdziwą opieką, dlatego wspieramy ich również w zakresie prawnym i psychologicznym.

Obecnie wspólnie z Fundacją Ad Hoc oraz amerykańską fundacją Enabling the Future pracujemy nad rozpoczęciem innowacyjnego programu pomocy dla dzieci z uszkodzeniami ręki. Jest to pierwszy w Polsce program produkcji protezy ręki 3D powstających przy współudziale małych pacjentów! W pierwszym roku akcji chcemy wydrukować dla setki dzieci protezy dobrane do indywidualnych potrzeb. Mamy nadzieję, że ten projekt nie okaże się jedynie pilotażem i z czasem będziemy w stanie pomóc jeszcze większej grupie dzieciaków. Aby było to możliwe, na dobry początek musimy zebrać 100 000 złotych do końca tego roku. Możesz nam w tym pomoc! Wejdź na naszą stronę 
http://www.fsr.pl
 i wesprzyj akcję. Mamy nadzieję, że nasza motywacja i energia, w połączeniu z pomocą indywidualnych darczyńców przyniosą wyjątkowe efekty.

 

Każda mała pomoc jest wielka.


http://dziendobry.tvn.pl/wywiad

Komentarze (2)

  1. ~Perfumella
    Wysłany 16 września 2015 w 07:48 | #

    Podaję dalej!!

  2. Izabela K
    Wysłany 27 września 2015 w 14:18 | #

    to daje inny sposób patrzenia na świat

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany.

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×